Američki sveučilišni profesor Dan Ebener za studente na VERN’u održao predavanja o izazovima liderstva
Studenti su se upoznali s karakteristikama i kompetencijama koje lideri moraju posjedovati u uvjetima ubrzanih i nepredvidivih promjena.

Grupa stranih Erasmus studenata koji studiraju ljetni semestar na Sveučilištu VERN’ i domaći studenti s VERN’ovih studija nedavno su imali priliku upoznati se s izazovima liderstva u suvremenim poslovnim okruženjima.
U okviru kolegija Leadership Theory in Practice te kolegija Vodstvo gostovao je prof. Dan Ebener sa Sveučilišta St. Ambrose iz Sjedinjenih Američkih Država koji je za naše kolege održao predavanje pod nazivom „Traits, Behaviors and Skills for Leadership“.

Osnovna premisa predavanja bila je uputiti studente u razvoj ključnih osobina i vještina koje su potrebne današnjim liderima te ih upoznati s karakteristikama i kompetencijama koje lideri moraju posjedovati kako bi uspješno upravljali organizacijama u uvjetima ubrzanih i često nepredvidivih promjena. U tom kontekstu posebno je važno razvijati prilagodljivost, emocionalnu inteligenciju i komunikacijske sposobnosti u složenim situacijama.
Interaktivnosti cijelog predavanja dodatno je doprinio aktivni angažman studenta u diskusiji i razmjeni mišljenja, a prof. Ebener im je kao priznati stručnjak u području liderstva i autor nekoliko knjiga, pružio vrijedne uvide i praktične smjernice za razvoj liderskog umijeća.