Međunarodna mobilnost

Erasmus studentice iz Poljske semestar na VERN’u će pamtiti po radu na projektima i stjecanju praktičnih znanja

Studentice različitih studija – financija i turizma – i s različitih sveučilišta na VERN'u su slušale potpuno različite kolegije, no obje ističu kako ih se ovdašnji način studiranja itekako dojmio.

U zadnjoj grupi Erasmus studenata koja je studirala na Sveučilištu VERN’ u zimskom semestru ove akademske godine, Dominika i Anna iz Poljske su podijelile s nama svoje dojmove o studiju u Zagrebu.

Primijetile su da su ljudi u Hrvatskoj puno opušteniji nego u Poljskoj, ali i da je Zagreb odlično prometno povezan sa svim gradovima u Hrvatskoj te susjednim državama koje nisu propustile posjetiti.

Iako se donekle razlikuju po osobnim preferencijama po pitanju hrane i odabira Zagreba kao Erasmus destinacije, pozitivan dojam o studiranju na VERN’u im je zajednički.

„Studiranje na VERN’u je znatno drugačije nego u Poljskoj, budući da se ovdje veća pozornost pridaje praktičnom radu i usavršavanju prezentacijskih vještina“, navela je Dominika Dynowska, inače studentica financija i računovodstva na poljskom Sveučilištu u Gdańsku.

„Na VERN’u sam sigurno usavršila znanje engleskog jezika, ali sam također stekla znanja iz retorike i razvila vještinu prezentiranja projekata bez stvaranja stresa. U prisustvu studenata iz cijele Europe, također sam imala prilike vježbati i svoj španjolski, što će mi itekako koristiti u karijeri“,  naznačila je Anna Figacz, studentica ekonomije turizma na Ekonomskom Sveučilištu Katowice.

Sveučilište VERN'
Pregled privatnosti

Ova mrežna stranica upotrebljava kolačiće kako bismo Vam mogli pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u Vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja korisnika prilikom ponovnog posjećivanja stranice.