Studenti su saznali kojim tehnikama i alatima primjenjivati mindfulness u svakodnevnom životu i kako si olakšati stresno ispitno razdoblje.

VERN’ov „Student wellbeing“ za kraj zimskog semestra ugostio je Maju Prović, mind & mindfulness trenericu, motivacijskog govornika i trenericu mindfulness vještina i svjesnog razmišljanja.
Maja je naše studente upoznala s pojmom mindfulnessa, ali i jednostavnim tehnikama i alatima kojima mogu primjenjivati mindfulness u svakodnevnom životu, kao što su promjena percepcije, svjesno disanje, život u sadašnjem trenutku i slično.
S obzirom da nam se bliži razdoblje ispitnih rokova, studenti su pokazali značajan interes za ovu temu, a posebno ih je zanimalo kako upravljati negativnim stresom i kako ublažiti utjecaj stresnog razdoblja.

Na kraju predavanja, Maja je studentima kao podsjetnik za primjenu ovih tehnika podijelila mindfulness kartice za svaki dan te je pohvalila opuštenu i suradničku atmosferu na VERN’u budući da su predavanju prisustvovali i pojedini profesori.
„U ovim se prostorima osjeti veliko povjerenje studenata i profesora. Oduševila me interaktivnost i interes studenata za ovu temu, da nauče živjeti bez stresa i divno je vidjeti koliku im podršku u tome osiguravaju profesori baš kroz ovakve edukacije. Hvala vam, bilo je odlično.“
Sljedeće druženje na „Student wellbeingu“ na neku novu temu najavljujemo za ožujak, a studenti se u međuvremenu za podršku i savjetovanja mogu obratiti kolegici Nataši Jeličić u Savjetovalištu za studente.









