"Voices 2025"

Studenti VERN’a predstavili svoj podcast projekt na „Europskom festivalu novinarstva i medijske pismenosti“

Studentima novinarstva Beatti Ugrin i Franu Tolju na festivalu se pridružio i njihov profesor Robert Zuber.

Kraj veljače u zagrebačkom Muzeju suvremene umjetnosti bio je rezerviran za diskusije i promišljanja stručnjaka, studenata i javnosti o budućnosti modernih medija, simbiozi s tehnologijom i gorućim medijskim temama.

Protagonisti službenog otvorenja ovogodišnjeg „Voicesa – Europskog festivala novinarstva i medijske pismenosti“ bili su novinarka i televizijska urednica Maja Sever, ujedno i predsjednica Europske federacije novinara (EFJ), zatim Andrea Čović Vidović, voditeljica medija u Predstavništvu Europske komisije u Republici Hrvatskoj, student novinarstva Matija Matković s Fakulteta političkih znanosti te Beatta Ugrin, studentica VERN’ovog prijediplomskog studija Novinarstva.

Programski dio festivala bio je prilika i za predstavljanje svojevrsnog projekta naših studenata – Podcasta Beat(ta) – koji je u nekoliko mjeseci emitiranja stekao veliki broj poklonika u Hrvatskoj i regiji te na YouTubeu premašio ukupnu brojku od 44.000 pregleda.

Podcast su zajedno predstavili Beatta i njezin kolega sa studija Fran Tolj, a tom su prilikom istaknuli koliko im je vremena bilo potrebno da isplaniraju launchanje podcasta, koga su dosad ugostili te kakvi su im planovi za budućnost.

U programu im se pridružio i VERN’ov predavač Robert Zuber kako bi zajedno najavili ovogodišnje održavanje Rab Film Festivala te istaknuli njegov doprinos promociji filmske umjetnosti i tema koje filmovi obrađuju.

U okviru ovogodišnjeg Voicesa koji je osmišljen kao prostor za razmjenu ideja o izazovima i inovacijama u medijskom svijetu, s naglaskom na promicanje medijske pismenosti i kritičkog razmišljanja održani su brojni paneli, radionice i diskusije na teme poput: umjetne inteligencije i širenja dezinformacija, lokalnog novinarstva i važnosti javnih medijskih servisa, sigurnosti novinara i istraživačkog novinarstva, novih formata novinarstva za mlađe generacije i mnogih drugih.

Čestitamo studentima VERN’a na odličnom nastupu!

VERN' University
Privacy Overview

This website uses cookies to provide you with the best possible user experience. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognizing the user when they return to the site.