VERN' Culture recommends

11. festival Miroslav Krleža

Bogat i raznovrstan program ovoga festivala ujedinjuje Krležu, umjetnike i publiku.

Dear students, colleagues,

od 1. do 7. srpnja u dvorištu Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu bit će održan

11. FESTIVAL MIROSLAV KRLEŽA.

Festival će biti svečano otvoren praizvedbom monodrame „Miroslav Krleža – Sjetite me se 2022.“ (sjeća se i govori: Goran Matović, glazbeni (su)borac: Stanko Kovačić / violončelo, prvi (o)gledatelj / redatelj: Krešimir Dolenčić), a 3. srpnja slijedi monodrama „Miroslav Krleža – Na rubu pameti“ (u izvedbi Dragana Despota).

Zanimljivo će biti i „Putovanje Krležinim zagrebačkim adresama“ (3. srpnja od 17 – 20h) koje su osmislili Marina Bagarić i Goran Matović, a publici će ponuditi prijevoz turističkim autobusom na kat, koji će uz pratnju glumaca voziti Zagrebom i obići sedam adresa na kojima je Krleža živio i stvarao.

Djetinjstvo u Agramu (u režiji Senke Bulić i adaptaciji Ane Prolić) na programu je 4. i 5. srpnja u suradnji s GDK Gavella, dok će završni kazališni događaj biti dramatizacija predstave „Krleža / Ionesco – Ćelava Leda” (režija: Sara Stanić, igraju: Dubravka Lelas, Sara Stanić, Hrvojka Begović, Luka Bulović, Pavle Vrkljan i Domagoj Janković).

Popratni festivalski program također je bogat i raznovrstan, a detaljnije informacije možete saznati OVDJE.

Uživajte i srdačno vas pozdravljamo iz VERN’ Kulture!

VERN' University
Privacy Overview

This website uses cookies to provide you with the best possible user experience. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognizing the user when they return to the site.